- V ponedeljek 29. junija ob 19. uri bo v kloštru praznik župnije in samostana sv. Petra in Pavla. Slovesnost bo vodil Podvinčan – letošnji srebrnomašnik p. Tomaž Majcen. Lepo vabljeni na skupno praznovanje v cerkev sv. Petra in Pavla. Po maši bo druženje ob hrani in pijači.
- Na predvečer praznika Ptujskogorske Matere Božje – v sredo 1. julija vas bratje minoriti s Ptujske gore vabijo ob 19. uri na molitveno uro, ob 20. uri k sveti maši, katere somaševanje bo vodil mariborski nadškof msgr. mag. Alojzij Cvikl. Po maši bo procesija z lučkami in celonočno bedenje pred Najsvetejšim in tudi polnočna maša. Tudi na sam praznik 2. julija bo somaševanje pri slovesni sveti maši ob 10. uri vodil msgr. mag. Alojzij Cvikl.
- Pred nami je prvi petek in prva sobota v mesecu. V petek 3. julija bom obiskal bolnike.
- Prav tako bo na prvi petek nočno bedenje v cerkvi Sv. Ožbalta s pričetkom ob 20. uri.
- Naslednjo nedeljo bomo imeli ofer, vaš dar bo namenjen ureditvi prezbiterija pri Sv. Leopoldu.
- Vabimo mlade na jubilejno romanje v Assisi ob 800 letnici smrti sv. Frančiška od 19. do 24. julija 2026. Prijave zbira p. Danilo Holc – 031 443 200 ali danilo.holc@rkc.si. Cena romanja je 220 EUR.
- Zahvaljujemo se za čiščenje obeh cerkva v juniju. V juliju pa skrbi za cerkev sv. Ožbalta ga. Jožica Habjanič, za Leopolda pa ga. Cvetka Grabar z ekipo.
»Jaz sem dobri pastir. Dobri pastir da svoje življenje za ovce.« (Jn 10,11)
V tem tednu smo se poslovili od + Branka Bombeka iz Arbajterjeve ulice.